Norint gyventi ilgą, sveiką ir pilnavertį gyvenimą, būtina rūpintis savimi. Tačiau neužtenka tik sportuoti ar sveikai maitintis. Mūsų kūnas kupinas nervų, raumenų, raiščių, sąnarių, kuriais taip pat rekomenduojama rūpintis. Ar žinojote, kad viena iš populiariausių traumų, ypač tarp tų, kurie sportuoja, tai raiščių arba sausgyslių patempimas, dažniausiai kelio srityje. Kaip tik dėl šios priežasties verta namuose turėti kelio įtvarą.
Ar žinote, kas yra kelio įtvaras? Tai puikus produktas, kurį žmonės naudoja kelių traumoms gydyti: patempimams, sumušimams, jis taip pat padeda ir sergant artritu arba artroze, nes ne tik saugo kelį nuo traumų, bet ir šildo jį, kelio įtvaras naudojamas ir po operacijų, reabilitaciniu laikotarpiu. Kai kurie žmonės įtvarus keliui dėvi profilaktiniais tikslais, dažniausiai sporto metu, kad išvengtų galimybės susižaloti. Tad kelio įtvarai puikiai tinka sportui. Tiesą pasakius, asmenims, kurie nuolat sportuoja ar gyvena labai intensyvų ir aktyvų gyvenimo būdą kelio įtvarus nešioti būtina, nes tinkamai parinktas kelio įtvaras sumažina krūvį, tenkantį raiščiams, sąnariams, sausgyslėms, taip pat jis apsaugo kelio girnelę, todėl sumažina tikimybę susižeisti/patempti ir kt.
Patartina kelio įtvarus nupirkti ir savo vaikams, pavyzdžiui, paaugliams berniukams, žaidžiantiems krepšinį, futbolą ar sportuojantiems, kitą sportą, kurio metu reikalaujamas intensyvus fizinis aktyvumas, nes patyrus traumą, vaikai ilgą laiką negali sportuoti ir leisti laisvalaikio taip, kaip jie nori. Svarbu paminėti ir tai, kad neteisingaisportuojant kelio įtvaras gali ir neapsaugoti nuo traumų, todėl prieš intensyvią treniruotę būtina atlikti tempimo pratimus, kurie taip pat mažina galimybę patirti traumą. O susižeidus ir pasveikus būtina į sporto ritmą sugrįžti po truputį. Tad, jei kurį laiką gyvenote kiek pasyvesnį gyvenimą, nederėtų grįžus į sporto klubą sportuoti tokiu pačiu intensyvumu kaip prieš traumą.
Dažnai naudojamas kelio įtvaras gali greitai susidėvėti, dėl nuolatinės trinties ir prakaito, todėl patartina pirkti kokybišką ir tvirtą įtvarą, o po to svarbu juo rūpintis: po intensyvių treniruočių plauti muilu ir vandeniu, nemėtyti, kur papuola ir pamačius plyšimą, kuo greičiau jį susiūti.
Savavališkai įsigyti kelio įtvaro nerekomenduojame. Geriausia prieš tai apsilankyti pas kineziterapeutą arba ortopedą, pasikalbėti apie patirtas kelio traumas, kokį gyvenimo būdą gyvenate, sportuojate ar ne. Ir tik tada, kartu su gydytoju nuspręsite, ko reikia individualiai Jums.
Daugiau informacijos apie kelio įtvarus galite rasti www.pesplanus.lt/itvarai/kojos-itvaras/kelio-girneles-itvaras.