Keičiantis metų laikams ar gyvenimo įpročiams, daug dirbant ir patiriant nuolatinį stresą žmogaus organizmas yra linkęs nusilpti. Laiku nepradėjus stiprinti kūno, jis ilgainiui praranda atsparumą net ir patiems menkiausiems virusams, kurie neretai lydimi skaudžių pasekmių. Dalinamės trimis patarimais, kaip didinti imunitetą ir pagerinti savijautą.
Sportas – sveikata
Mokslininkai ir medikai sutartinai teigia, jog reguliarus sportas ir teisingai atliekami mankštos pratimai stiprina fizinę žmogaus būklę. Sportuojant stiprėja ne tik kūnas, bet ir žmogaus siela: pradedama daugybę dalykų vertinti pozityviau, kiekvienas rytas pradedamas su šypsena veide. Nors teigiama, jog emocinis nusiteikimas yra itin galinga priemonė kovoje su ligomis, tačiau sporte reikalingi ir specialūs rūbai, sportiniai bateliai. Negana to, nuolat skubančiame pasaulyje reikia atrasti laiko sportui, tad šis organizmo stiprinimo būdas priimtinas ne visiems.
Liaudies išmintis byloja sveikatą
Sakoma, jog geriausia vaistinėlė slypi gamtoje, tereikia žinoti, ką ir kada iš jos pasiimti. Tradiciniai organizmo stiprinimo ir sveikatinimo būdai lietuviams puikiai pažįstami: liepžiedžių arbata su medumi padeda kovoje su peršalimu, ramunėlės gelbsti nusiraminant, o česnakas ir svogūnas geriau nei bet kokie vaistai atbaido visus virusus. Visgi, siekiant kuo įmanoma didesnio natūralumo, žoleles rinkti bei džiovinti reikia patiems, o tai reikalauja laisvo laiko. Žinoma, daug paprasčiau yra rinktis vaistinėje siūlomus homeopatinius preparatus ar parduotuvės daržovių ir vaisių skyriuje esančias gėrybes.
Modernu, išmanu ir sveika
Įtemptas gyvenimo ritmas nėra naudingas žmogaus sveikatai ir gerai savijautai. Nuolat skubant vis populiariau tampa rinktis socialiniuose tinkluose internete reklamuojamus ar aktyvių pardavimų telefonu konsultantų siūlomus maisto papildus ir vitaminus. Dauguma tokių organizmą stiprinančių preparatų yra laiko patikrinti, patikimi ir veiksmingi produktai, kurie jau daugelį metų populiarūs užsienyje, tačiau dar tik bando įsitvirtinti Lietuvos rinkoje. Toks sveikatinimosi būdas taupo ne tik laiką, bet ir pinigus, žmonėms nereikia stovėti eilėse vaistinėje, galima sau patogiu metu užsisakyti prekes, o jas gauti tiesiai į namus (itin aktualu siaučiant pandemijai).
Sveikata – brangiausias žmogaus turtas, o tai, kas brangu – būtina tausoti bei rūpintis. Nors su organizmo nusilpimu susijusios ligos yra vienodai pavojingos tiek jaunam, tiek ir senam, spręsti šias problemas reikia atradus sau tinkamiausią būdą.