Viršsvoris nėra kažkas, kuo galima džiaugtis. Nors savo kūną reikia gerbti ir mylėti, kad ir koks jis bebūtų, tačiau atsiradęs antsvoris ima kelti didžiulę grėsmę jūsų sveikatai ir neigiamai veikia savijautą. Šalia to, kad padidėja kone visų įmanomų kraujotakos sistemos ligų rizika, visi likę organai, raumenys ir kaulai susiduria su didesne apkrova ir dėl to greičiau dėvisi. Atsikračius antsvorio galimas tikrai ženklus gyvenimo kokybės padidėjimas. Tačiau kyla klausimas – kaip tai padaryti? Į detalius mitybos planus arba sudėtingas treniruočių programas šį kartą nesigilinsime ir verčiau pasižiūrėsime į bendrus patarimus, kaip gi įmanoma atsikratyti nepageidaujamų papildomų kilogramų?
Reikia daugiau vaikščioti
Ką gali pasakyti visi mitybos specialistai ir daug svorio numetę žmonės – vaikščiojimas labai padeda. Kuo daugiau žingsnių per dieną padėsite, tuo greičiau galėsite pastebėti ženklius kūno pokyčius. Iš kažkur yra gajus stereotipas, kad per dieną reikėtų nueiti 10 000 žingsnių. Tai yra apie 6,5-8km (priklauso nuo žmogaus ūgio). Anatomijos ir sveikatingumo specialistai sako, kad toks rodiklis – labai geras, bet aktyviam kūnui užtenka ir 3-5km kasdien. Svarbu, kad nevengtumėte eiti pėsčiomis ir automobilį pasistatytumėte toliau nuo savo tikslo ar rinktumėtės pasivaikščiojimą parke vietoje alaus priešais televizorių ar ekraną. Taip stiprinsite kūną ir mesite svorį.
Paprasta matematika – sudeginti daugiau nei suvartoti
Esminis elementas, į kurį atsiremia visų žmonių svorio metimas – suvartotų ir sudegintų kalorijų santykis. Jūs privalote sudeginti daugiau kalorijų, negu suvalgote. Nesvarbu ar skaičiuosite jas, ar tiesiog didinsite fizinio aktyvumo lygį, būtina palaikyti persvarą sudegintų kalorijų naudai, nes kitaip galite daryti, ką norite – pozityvių rezultatų nebus.
Kuo daugiau laiko gryname ore
Aktyviai leisdami laiką, stengdamiesi nueiti didesnius atstumus ir bandydami sportuoti visada rinkitės laiką gryname ore, jeigu tai yra įmanoma. Buvimas gryname ore leis ne tik siekti norimų kūno linijų, bet ir apipils gražiais gamtos vaizdais. Tai nėra būtina, bet iš psichologinės pusės – sportas arba laiko leidimas lauke yra mažiau monotoniškas ir varginantis, lyginant su sporto salėmis ar namais.
Nebūtina rinktis ir tradicinę sporto šaką. Pasižiūrėkite – elektriniai dviračiai parduodami internetu – su jais galima įveikti pačias sudėtingiausias trasas ir ilgiausius atstumus. Jeigu esate vyresnio amžiaus ir susiduriate su nugaros problemomis, galite įsigyti šiaurietiško ėjimo lazdas ir taip toliau. Svarbu išbandyti tai, kas gali būti įdomu ir naudinga kūnui.
Mitybos balansas
Kalbėjome apie bendrą kalorijų suvartojimą, bet nepaminėjome to, ką reikėtų valgyti. Jūsų maisto racionas turėtų būti kuo įvairesnis. Jeigu turite viršsvorio, beveik garantuotai gyvenate nesubalansuotą ir kūnui nepalankų gyvenimo būdą. Per daug sėdimo laisvalaikio, per daug riebaus maisto ir taip toliau. Kada galvojate apie mitybą, stenkitės rinktis pilnaverčius, daugiau skaidulų turinčius produktus, venkite riebaus, greito arba daug konservantų turinčio maisto.
Rėžimas turi tapti kertiniu kasdienybės elementu
Tam tikri veiksmai dienos eigoje turi būti labai rimtai sustyguoti. Kėlimasis, sportas, valgis bei ėjimas miegoti turi vykti labai panašiu metu. Jūsų kūnas turi po truputėlį prisitaikyti prie aktyvesnio gyvenimo būdo. Tada ims keistis tam tikri giluminiai kūno medžiagų apykaitos procesai ir jūsų kompleksija bei medžiagų balansas ims prisitaikyti prie rėžimo – mesite svorį.
Žalingi įpročiai turi būti palikti nuošalėje
Posakis „alaus pilvas“ neatsirado iš nieko. Alkoholis yra labai kenksminga medžiaga, kuri ne tik priveda prie konfliktų, prastos savijautos kitą rytą arba kitų sveikatos problemų, tačiau ir tukina. Nesakome, kad alkoholio būtina visiškai atsisakyti iš savo gyvenimo tam, kad numestumėte svorį. Sakome, kad reguliarus alkoholio vartojimas yra beveik visiškai nesuderinamas su gražiu kūnu.
Tas pats galioja ir rūkymui ar kitiems žalingiems įpročiams. Jie mažina jūsų kūno fizinį potencialą ir dėl to negalite stipriai treniruotis – dėl ko nukenčia svorio metimo rezultatai.
Reguliarus kūno tonuso palaikymas
Po to, kai svorį numetate, būtina bent jau periodiškai palaikyti kūno tonusą ir apsilankyti sporto salėje kartą į 10 dienų. Jūsų kūnas negali grįžti prie ankstesnio ritmo. Pasiektus rezultatus reikia stengtis išlaikyti, ypač, jeigu jūsų genetika yra linkusi į tukimą.