Celiulitas – liga, nuo kurios kenčia 90 procentų visų pasaulio moterų. Ši nemaloni liga išsivysto sutrikus organizmo riebalų ir skysčių apykaitai. Anksčiau buvo manyta, kad tai tik kosmetinis odos defektas, tačiau ilgainiui bėgant negydomos riebalinės sankaupos virsdavo rimtesne sveikatos problema, sukeliančia savijautos pablogėjimą bei neigiamus moters išvaizdos pokyčius. Jei susidūrėte su celiulito problema, stenkitės ją pašalinti kaip įmanoma greičiau, kadangi laikui bėgant situacija tik prastės.
Dažniausios celiulito atsiradimo priežastys:
- Nesubalansuota mityba;
- Nepakankamas fizinis aktyvumas;
- Per dažnas aukštakulnių dėvėjimas;
- Per daug aptempti, siauri drabužiai;
- Hormonų sutrikimai.
Nepaisant to, kad organizmo vandens apykaita yra tikrai pakankamai intensyvi, visos šios aukščiau įvardintos priežastys darbo labai didelę įtaką kraujotakos ir skysčių apykaitos sutrikimams. Tad, jei skysčių apykaita sutrinka, vandens perteklius nebe pašalinamas ir jis ima kauptis moters organizme.
To pasakoje, paveikiama ir vandens bei druskų apykaita. Tačiau dar didesnį poveikį tam turi netinkama mityba, tai yra jūsų suvartojami sūrus ir riebūs maisto produktai.
Didžiausią neigiamą įtaką celiulito atsiradimui turi:
- Kiauliena;
- Sūdytos dešros;
- Rūkyta mėsa;
- Įvairūs riebūs padažai;
- Keptos bulvės;
- Saldumynai;
- Balta duona;
- Alkoholis bei gazuoti vaisvandeniai.
Visi šie produktai trikdo jūsų kepenų veiklą, todėl organizmas nebepajėgia tinkamai išsivalyti. Jeigu jūsų kepenys veiktų įprastai, toksinai greitai neutralizuotųsi ir pašalintų iš organizmo be itin didelio krūvio kepenims. Tačiau jei jūs nesirūpinate tai ką valgote, apkraunate savo kepenis, jos ima sunkiai detoksikuotis, o toksinai, savo ruožtu, užteršia organizmo kraujotaką. Taip sudaromos palankios sąlygos riebalinėms sankaupoms formuotis.
Mažas fizinis aktyvumas ar jo nebuvimas taip pat skatina celiulito atsiradimą. Todėl yra labai svarbu kasdien skirti dalį laisvo laiko organizmo fizinei iškrovai. Tam puikiai tinka pasivažinėjimas dviračiu ar riedučiais, ilgi pasivaikščiojimai, plaukiojimas baseine ar bėgiojimas. Tai turėtų tapti jūsų sveiku gyvenimo įpročiu. Daugiausia dėmesio skirkite lengviausiai celiulito pažeidžiamoms kūno vietoms – sėdmenims bei šlaunims. Celiulito gydimas fiziniu krūviu būtų puikus, paprastas, ir sveikas pasirinkimas.
Celiulito gydymas, kitaip tariant, riebalinių sankaupų gydymas yra ilgalaikis procesas. Prieš pradedant imtis kokių nors tai gydymosi veikslų, labai svarbu nustatyti ligos priežastis, kurios labiausiai pažeidžia jūsų poodinius sluoksnius.